Nedir?

İçeride veya dışarıda yapacağınız anket, risk analizi, raf payı, verimlilik ve uygunluk ölçme gibi her türlü araştırmalarınız ile şikâyet ve öneri toplama gibi faaliyetlerinizi, online & offline olarak mobil ortamda yürüten, reklam ve tanıtımlar yayınlanan, eşsiz özellikleri, farklı bakış açısı, inovatif, bilimsel, esnek, dinamik, katılımcı ve şeffaf alt yapısıyla benzersiz avantajlar sağlayan bir kalite denetim yazılımıdır.

Neden Kullanılmalıdır?

Onunla, hedef kitlenizin memnuniyet derecelerini bilmeniz, satın alma alışkanlıklarını ve beklentilerini öğrenmeniz, şikâyet ve önerilerini görmeniz için, rakiplerinizin hareketlerini sürekli takip etmeniz, ürünlerinizle ilgili sık sık, fiyat, raf ve sergi payı gibi pazar araştırmaları yapmanız, kısacası, yol haritanızı ve hedeflerinizi belirlemeniz için devasa ölçekte kâğıtlar arasında kaybolmaz, zahmetli ve yorucu matematiksel işlemler, analizler ve raporlamalarla uğraşmazsınız. Modülümüz, kurumunuz ile çalışanlarınız, hedef kitleniz ve pazarınız arasında “bilgi alışverişi ve iletişimin hızlanmasını” sağlar. Böylece, faaliyetlerinizin durumunu hızlı bir şekilde ölçüp, analiz ederek, ileride oluşabilecek riskleri kolaylıkla yönetecek güce sahip olursunuz.

Modülümüz, kurumunuzun sunucularına kurulur ve sadece sizin yönetiminizle hareket eder. Kurumunuzun hafızası olacak ve gelecekte size yol gösterecek her datayı bilimsel kurallara uygun, daha basit, daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle toplar, güvenli veri akışıyla, bilgi mahremiyetini koruyarak, kurumunuzun veri tabanına otomatik olarak aktarır, kendi merkezinizde nitelikli olarak arşivlersiniz. Yetkili kişiyseniz, bu datalara, dünyanın her yerinden, sadece bir cep telefonuyla bile ulaşabilir, tüm sonuçları, çapraz kıyas raporlarıyla anında görüntülersiniz. Ayrıca, program, emek yoğun uygulamalardaki tüm zorlukları ortadan kaldırdığından, araştırma faaliyetlerinde zaman ve iş gücünden tasarruf sağlarsınız. Aynı zamanda, bu faaliyetlerin tümünü, isterseniz her biriminizde uygulayarak, kurumunuzu bir bütün halinde objektif olarak değerlendirir, sürekli (sürdürülebilir) araştırmalar yapan bir kurum algısı oluşturursunuz.

Siz de çağımız gereği teknolojik ve kolay ulaşılabilir bir alt yapıya sahip olup, emek yoğun modeller yerine, Rexum QAS Mobil Analiz Modülü kullanarak, teknolojik araştırmalar, dijital port üzerinden reklam ve tanıtımlar yapıp, sunduğu teknolojik ayrıcalıklarla rakiplerinizin hep bir adım önünde olmak istemez misiniz?

Unutmayınız; memnun olmayan personelin kalitesiz hizmet vereceği, kalitesiz ürün veya hizmetlerin de hedef kitlenizin memnuniyetini düşüreceği bilimsel bir gerçektir. Konusu ne olursa olsun, düşük memnuniyet; imaj, güven, hedef kitle, personel ve pazar kaybına neden olacaktır. Bu nedenle, personellerinizle hedef kitlenizin memnuniyetlerini sürekli ölçüp, onların öneri ve şikâyetlerini her an alabiliyor olmanız, tespit ettiğiniz olumsuz durumlar varsa, bunları aksiyonlar yaparak düzeltmeniz ve bu çalışmaları rutin bir şekilde sürekli tekrarlayarak, onları memnun etmeniz gerekecektir.

Aynı zamanda, günümüz rekabet koşullarında, rakiplerinizin hareketlerini sürekli takip etmeniz, sık sık, ürün, fiyat, raf ve sergi payı gibi pazar araştırmalarıyla risk ve uygunluk ölçme gibi faaliyetler yaparak, gördüğünüz sorunları, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmanız da elzemdir.

Tüm bu çalışmaları sürdürülebilir hale getirdiğinizde, kurumunuzun genel başarı düzeyi yükselecektir. Ancak, kurumların çoğu, manuel ortamda yaptıkları bu çalışmaları, yorucu, karışık ve zahmetli olması nedeniyle, sürdürülebilir bir şekilde uygulayamamaktadırlar. İşte, Rexum QAS Mobil Analiz Modülü, tüm bu çalışmaları zahmetsizce yapmanızı sağlayarak, bilimsel şekilde hareket etmeniz için geliştirilmiş ve dinamik şekilde tasarlanmıştır. Artık onunla zorlukları aşıp, mobil ortamda, online ve offline olarak, çok daha hızlı ve çok daha düşük maliyetlerle her türlü araştırmayı yapacak, şikâyetler ve öneriler toplayacaksınız. Ayrıca, dijital port özelliğiyle, tanıtım, bilgilendirme ve reklam yayınları yapabilmenin ayrıcalığını yaşayıp, rakiplerinize fark atacaksınız.

Nerelerde Kullanılır?

Süpermarket, elektronik, hazır giyim, ayakkabı, restoran, kafe ve konaklama işletmeleri, mağazacılık, kişisel bakım, bilişim, enerji, eğitim, otomotiv, inşaat, finans, petrol, medya, spor, iletişim, turizm ve seyahat firmaları gibi, her sektördeki her firmadan; personel veya hedef kitlesinin memnuniyetini ölçen, onların öneri ve şikâyetlerini toplayan, mal veya hizmetleriyle ilgili ürün, fiyat, raf ve sergi payı gibi pazar araştırmalarıyla, risk, uygunluk ve verimlilik ölçme gibi her türlü çalışmaları yapan, her firma tarafından kullanılabilir.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerinde belirtilen usul ve esaslara uygun şekilde geliştirilmiş olup, Poliklinik, Hastane ve ADSM’lerin yapacakları memnuniyet araştırma, anket ve analizlerinde rakipsizdir.

Rexum QAS Mobil Analiz Modülü; sektör ayrımı yapmadan her türlü araştırmanızda yanınızda...

Kullanıcı Arayüzleri

RC Analiz - Yönetici Arayüzü

1 - Masaüstü Arayüzü: Soruların ve formların hazırlanıp, dijital port yayın planlarının yapıldığı, güvenli veri akışıyla gelen sonuçların toplandığı, detaylı, genel ve çapraz kıyas raporların alındığı arayüzdür.

2 - Rexummobile Mobil Arayüzü: Her türlü araştırmanın, online veya offline olarak yürütüldüğü, sonuçların, anında, otomatik olarak, güvenli veri akışıyla merkeze gönderildiği, böylelikle, merkezle saha arasındaki iletişimin hızlandırılmasının sağlandığı arayüzdür. Bu arayüzle, araştırmalarınızda kâğıt formlar kullanmayacağınız için, sonuçların, yetkisiz kişiler tarafından görüntülenme olasılıklarını engelleyerek, bilgi mahremiyetini korumuş olursunuz. Ayrıca, uygulamamızı, kiosk veya stantlardaki, cihaz veya tabletlerde kullandığınızda, reklam, tanıtım ve bilgilendirme yapabilme ayrıcalığını yaşarsınız.

3 - RexumCeo Mobil Arayüzü: Yönetim kurulu üyeleri, müdürler ve ortaklar gibi, bilgilendirilmesi gereken, şirketle üst düzey ilişkili her kişi, kendilerine özel geliştirdiğimiz bu mobil uygulamamızı kullanarak, araştırmalarınızın sonuçlarıyla alakalı tüm raporları, dünyanın her yerinden görüntüleme, inceleme ve bunları çapraz şekilde kıyaslama imkânına kavuşur. Böylece, araştırma sürecinin daha şeffaf ve optimum yürütülmesini, ayrıca, hiçbir ek çalışma yapmadan ve hiç zaman kaybetmeden bu kişilerin, araştırma faaliyetlerinizle ilgili tüm detay ve özet raporlara, anında ulaşmalarını sağlayarak, sırf bu iş için harcadığınız zamandan tasarruf sağlarsınız.

4 - Web Arayüzü: SMS veya mail yoluyla gönderdiğiniz linkler üzerinden araştırmaların yapıldığı, bunun yanında, şikâyet veya önerilerle ilgili aksiyonların düzenlediği ve "real-time" cevap vermek için, personel veya hedef kitlenizin kullandığı arayüzdür.

Kağıt formlar devrini kapatmak, dijital olarak araştırmak için, markanızı daha etkin yönetmek, sağlıklı ve nitelikli büyümek için…

Bilgi Güvenliği

(Information Security) Rexum QAS, gizliliği ön planda tutar. Kadronuzla veya ajans gibi bir aracı kurum vasıtasıyla yaptığınız araştırma sonuçları, güvenli veri akışıyla, merkeziniz veri tabanına düşer ve yetki verdikleriniz dışında kimse tarafından görüntülenemez.

Nesnel Güvence

(Providing Objective Assurance) Rexum QAS, verileri el değmeden oluşturur. Böylece, araştırma süreçlerinin etkinliğine, bilgilerin tarafsız, objektif ve doğru üretildiğine, verimli ve mevzuata uygun faaliyetler yapıldığına dair, kurum içi ve dışına güvence verirsiniz.

Avantajlarımız

Sonuçların otomasyonunuza girişi, ilişkilendirilip arşivlenmesi, raporlarının hazırlanması ve ilgililere sunulması gibi zahmetli işlerle uğraşmaz, sadece araştırmalarınıza odaklanarak, bu faaliyetlerinizde sürdürülebilirliği sağlar, gizli işsizler ordusundan kurtulup, iş gücü, kırtasiye ve zaman maliyetlerinden tasarruf edersiniz. Kâğıt kullanmadığınız için, kurtardığınız ağaçlar da dikkate alındığında, israfı önler, ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlarsınız.

Anket & Araştırma Yapma
Çeşitli tarzda ve sınırsız sayıda anket & araştırma düzenler, sorularınıza resim & video görselleri eklersiniz.
Şikâyet & Öneri Toplama
Katılımcı verilerini real-time yönetir, onların, çözümlerinizle ilgili memnuniyet bildirimleri yapmasını sağlarsınız.
Pazar Araştırmaları Yapma
Mal veya hizmetlerinizle ilgili fiyat, raf ve sergi payı gibi detaylı “display” araştırmalar yapabilirsiniz.
Risk, Verimlilik & Uygunluk Ölçümü
Her atılım ve işleminizle ilgili risk, verimlilik ve uygunluk skorları hesaplayan araştırmalar yapar, sonuçları detaylı olarak analiz edebilirsiniz.
Reklam & Tanıtım
Tablet, kiosk, akıllı TV ve akıllı ekran gibi cihazlarınızı “dijital port” olarak kullanır, bunları merkezden yöneterek tüm cihazlarda aynı veya farklı cihazlarda farklı reklamlar veya tanıtımlar yayınlayabilirsiniz.
Mobil & Online & Offline Kullanım
Mobil ortamda hem online hem de offline kullanarak, internetin olmadığı alanlar, bodrum katlar, AVM’ler ve wi-fi bağlantısından uzaklaşmak zorunda kalınan her yerde, araştırmalarınızı sürdürebilir, şikâyet ve öneri almaya devam eder, reklam ve tanıtım görselleri yayınlayabilirsiniz.
Lokasyon Belirleme & Denetim
Tüm araştırma sonuçlarınız ile şikâyet ve öneriler, GPS bilgileriyle birlikte veri tabanınıza kaydolur. Bu sayede sizler, verilerin hangi lokasyondan geldiğini, Google Maps üzerinden görüntüleyerek, araştırmalarınızın doğru yerlerde yapılıp yapılmadığını görür, gerçekte yapılıp yapılmadığı hakkında tahminlerde bulunabilirsiniz.
Tablet & TV & Kiosk Kullanım
Tablet, akılı TV ve kiosklarınızı isterseniz merkezden, isterseniz cihazdan yönetebilirsiniz.
Kağıtsız & Doğa Dostu Kullanım
Sosyal İnovasyon bilinciyle geliştirdiğimiz rexummobile ve RexumCeo mobil uygulamalarımız sayesinde, emek yoğun yerine, teknoloji yoğun modelle araştırmalar yapar, araştırmalarınızın hiçbir safhasında kâğıt kullanmaz, her yıl, ülkemizde, binlerce adet yetişkin ağacın yok olmasını engelleyip, doğal dengenin korunmasına yardımcı olur, bunun yanında, kurumunuzu gereksiz kâğıt arşiv yükünden de kurtarırsınız.
Anlık Memnuniyet & Performans Ölçme
Merkez, şube, acente, bayi, franchise, servis veya mağaza gibi tüm tesis ve birimlerinizin performanslarını ölçer, personelleriniz ve kurumunuza kadar gelmiş hedef kitlenizin memnuniyetini, şikâyetini veya önerisini o anda alır, belirlediğiniz kıstaslara göre değerlendirir, detaylı, çapraz kıyaslı ve karşılaştırmalı analizler yaparsınız.
Her Dilde Yayın & Katılım
Personel veya hedef kitlenizin konuştuğu dillerde ayrı ayrı anket formları hazırlamak ve bir form içine birkaç dil sıkıştırmak, artık tarihe karışıyor. “Rexum QAS Mobil Analiz Modülü” kullanarak, Türkçe hazırlayacağınız anket formlarının yabancı dil karşılıklarını, sıkıştırmadan, sınırsız sayıda, istediğiniz her dilde yayınlar ve istediğiniz her dilde şikâyet ve öneriler alırsınız.
İnisiyatif Engelleme
Araştırmalarınızı, kiosk veya tabletleriniz üzerinden yapacağınız için, herhangi bir ajans, araştırma şirketi veya anketörle çalışmanız durumunda, onların inisiyatifini ortadan kaldırırsınız.
Kolay Kullanım
Karmaşık sistemlerden kurtulur, kablo engeli olmadan kullanır, tüm kiosk, TV, tablet ve telefonlarınızı, akıllı sistem cihazları haline getirirsiniz.
Aksiyon Takip
İstek, öneri ve şikâyetlerle ilgili dış aksiyonlar oluşturur ve kendi merkezinizden yönetirsiniz.
Sürdürülebilirlik
Yapacağınız anket ve araştırmaların, mevcut iş yüklerini artıracağı muhakkaktır. İş yükünün artması, bir müddet sonra, çalışmalarınızın, sadece prosedür tamamlanması için yapılmasına neden olacak, bu sıradanlaşan davranış nedeniyle, hizmet kalitesini geliştirmek için, kurumunuz tarafından uygulamaya konulan çalışmalar, gerçekte amacına ulaşamayacaktır. Böyle bir riskin varlığını, sadece Rexum QAS Mobil Analiz Modülü kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Modülümüz, her sektöre uygun olarak geliştirildiğinden, her türlü araştırmanız için çok uygundur. Modülü kullanarak çalışanlarınızı, büyük iş yüklerinden kurtarır, mobil ortamda sürekli ölçümlemeler yaparak, araştırmalarınızda sürdürülebilirliği sağlarsınız.
Dijital Analiz & Detaylı Raporlama
Sisteminize anlık olarak düşen verileri, online olarak izler, display raporlar ile detaylı çapraz kıyas raporları, günlerce beklemeden, tek tuşla kolayca alır, sonuçları hemen analiz edersiniz.
Display Raporlama
Ürünlerinizin fiyat, raf ve sergi payı araştırmalarıyla ilgili sonuçları analiz etmenize imkân sağlayan, kurumunuza özel tasarlanabilen raporlara sahip olursunuz.
Sağlık Sektörüne Uyum Avantajı
Ayrıca, Sağlık Bakanlığı tarafından 27.06.2015 tarihli Resmî Gazetede yayınlanan ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce takip edilen “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerine uygun şekilde memnuniyet verilerinin toplandığı, toplanan verilerle ilgili kotaların izlendiği ve sonuçların zahmetsizce alındığı, ADSM, poliklinik ve hastane gibi, sağlık sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için özel geliştirilmiş benzersiz ek uygulamalara da sahiptir.

Kısaca, sosyal sorumluluk bilinciyle geliştirdiğimiz hem online hem de offline olarak kullanabileceğiniz “Rexum QAS Mobil Analiz Modülü” ile tabletlerinizi kurumunuzun her bölümüne koyarak veya mobil olarak kullanır, anket, pazar araştırmaları, raf ve sergi payı analizleri, risk, verimlilik ve uygunluk ölçümlemeleri gibi çalışmalarla, “real-time” şikâyet ve öneri yönetimi yaparsınız. Kurumunuzu, kâğıt formlardan, gereksiz iş yüklerinden ve gizli işsizler ordusundan kurtarıp, araştırma giderlerinizi azaltır, kâğıt israfını önler ve önemli datalara sahip kurumsal veri tabanı oluşturursunuz. Tüm bunların yanında, dijital porttan, reklam, tanıtım ve bilgilendirme görselleri de yayınlayabilir, bu sayede kurumunuza ek gelir sağlayabilirsiniz. Lokasyon belirleme özelliği sayesinde, denetlenen değil denetleyen konumuna geçersiniz. Ayrıca, kâğıt kalem israfını önleyerek sağlayacağınız tasarruf ve reklam yayınlama özelliği sayesinde yapabileceğiniz ek gelirler de düşünüldüğünde, dijitalleşme için yaptığınız bu yatırımı, kısa bir sürede amorti edersiniz.

Rexum QAS

Araştırmalarınızı Kağıtsız Ortamda, Mobil Teknolojiyle Sürdürün !!!