Nedir?

Anket”, “Raf Payı, Verimlilik, Memnuniyet, Risk ve Uygunluk Ölçme gibi Araştırmalar” ile “Şikâyet ve Öneri Toplama”, “Reklam ve Tanıtımlar Yapma” gibi faaliyetleri zahmetsizce yürüten, bilimsel bilgilere, yasal mevzuatlara, sektörel kriterlere ve ISO kalite standartlarına göre iyileştirilebilir olarak geliştirilen, inovatif özellikleri, esnek, dinamik, şeffaf ve her yeniliğe açık yapısıyla merkezde ve sahada benzersiz avantajlar sağlayan bir araştırma ve tanıtım yönetim sistemi yazılımıdır.

Nerelerde Kullanılır?

Süpermarket, elektronik, hazır giyim, ayakkabı, restoran, kafe ve konaklama işletmeleri, mağazacılık, kişisel bakım, bilişim, enerji, eğitim, otomotiv, inşaat, finans, petrol, medya, spor, iletişim, turizm ve seyahat firmaları gibi, her sektördeki her firmadan; personel veya hedef kitlesinin memnuniyetini ölçen, onların öneri ve şikâyetlerini toplayan, mal veya hizmetleriyle ilgili ürün, fiyat, raf ve sergi payı gibi pazar araştırmalarıyla, risk, uygunluk ve verimlilik ölçme gibi her türlü çalışmaları yapan, her firma tarafından kullanılabilir.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerinde belirtilen usul ve esaslara uygun şekilde geliştirilmiş olup, Poliklinik, Hastane ve ADSM’lerin yapacakları memnuniyet araştırma, anket ve analizlerinde rakipsizdir.

Rexum QAS Mobil Analiz Modülü; sektör ayrımı yapmadan her türlü araştırmanızda yanınızda...

Neden Kullanılmalıdır?

Unutmayın, bilgiye kolay ve zamanında ulaşmak için, iyi bir teknolojik alt yapıya sahip olmak gerekir. Siz de çağımız gereği, kurumunuzun hafızası olacak ve size yol gösterecek her datayı, emek yoğun modeller yerine, Rexum QAS Mobil Analiz Modülü kullanarak daha teknolojik araştırmalarla dijital ortamda toplamak, dijital port üzerinden reklam ve tanıtımlar yapmak ve sunduğu diğer teknolojik ayrıcalıklarla rakiplerinizin hep bir adım önünde olmak istemez misiniz? İşte avantajlarımız;

Teknoloji Yoğun İş Modeline Sahiptir
Sonuçların otomasyonunuza girişi, ilişkilendirilip arşivlenmesi, yorucu matematiksel işlemlerle uğraşarak raporların hazırlanması ve ilgililere sunulması gibi zahmetli işlerle uğraşmaz, devasa ölçekte kağıtlar arasında kaybolmadan, sadece araştırmalar yapma ve şikâyet & öneri toplama faaliyetlerinize odaklanırsınız.
Sürdürülebilir Özelliktedir
Modül, emek yoğun uygulamalardaki zorlukları ortadan kaldırdığı için, tüm araştırma faaliyetlerinizi, rutin bir şekilde, sık sık ve sürekli tekrarlayarak, sürdürülebilir hale getirir, daha sık analizler yaparak kurumunuzun genel başarı düzeyinizin yükselmesine katkı sağlarsınız.
Kullanımı Oldukça Kolaydır
Her şeyi bir arada görmeye imkân vermesi nedeniyle menüler içinde kaybolmaz, kolayca kullanırsınız.
Ek Yazılımlara İhtiyacı Ortadan Kaldırır
Tüm araştırmaları, başka yazılımlara ihtiyaç duymadan etkin bir şekilde organize eder ve yönetirsiniz.
Veri Bütünlüğü Sağlar
Tüm sonuçları, ilgili birim ve dönemlere göre ilişkili şekilde saklar, araştırma sonuçlarını geriye doğru kolayca takip eder, her kanıt ve gözleme anında ulaşırsınız.
Dinamik ve Esnektir
Sizi kendisine uydurmaz. Kısaca, sorular, formlar ve sonuç raporları gibi birçok uygulama ve çıktının şeklini, kurumunuzun yapısına uygun şekilde belirler, yeni rapor ve uygulamalar ekleyebilirsiniz.
Nesnel Güvence Verir
Rexum QAS, bilgi güvenliği ve güvenli veri akışı özelliği sayesinde, verileri el değmeden toplar ve el değmeden raporlar. Böylece, üretilen bilgilerin tarafsız, objektif ve doğru olduğuna, ekonomik, verimli ve mevzuata uygun araştırma faaliyetleri yapıldığına dair, kurum içi ve dışına güvence verirsiniz.
Quick Reporting Ayrıcalığı Sağlar
Tüm araştırma sonuçlarına, dünyanın her yerinden, sadece bir cep telefonuyla bile ulaşabilir, bu sonuçları anında ölçüp analiz ederek, hızlı bir şekilde çözüm üretirsiniz.
Kapsamlı Dashboard Ekranı Bulunur
Tüm araştırma faaliyetleri ve bunlarla ilgili tüm sonuçları takip edeceğiniz bir ekrana sahiptir.
Anlık Memnuniyet & Performans Ölçme
Merkez, şube, acente, bayi, franchise, servis veya mağaza gibi tüm tesis ve birimlerinizin performanslarını ölçer, personelleriniz ve kurumunuza kadar gelmiş hedef kitlenizin memnuniyetini, şikâyetini veya önerisini o anda alırsınız.
Ajans Kullanımına İmkân Verir
Ajans şirketin, veri işleme ve raporlama çalışması yapmasına gerek yoktur. Bu nedenle, günlerce veri beklemek zorunda kalmazsınız. Ajans şirket, sadece personel bulma ve veri gönderme işini yapar. Güvenli veri akışı sayesinde, ajans personelleri tarafından anlık olarak gönderilen veriler, sadece sizin sunucularınıza aktarılır, kontrolünüz dışında başka bir sunucuya aktarılamaz. Kısaca, ajansla çalışsanız bile, kurumunuzun bilgi mahremiyetini korursunuz.
İnisiyatif Engelleme
Kâğıtlar kullanarak yapılan araştırmalarda, görüşlerin, yetkisiz kişilerin eline geçme düşüncesi bile, gerçek duygu ve düşüncelerin iletilmesine engel olmaktadır. Başka bir sorun da görüşlerin iletilmesinin, tamamen gönderenin inisiyatifinde olmasıdır. Olumsuz görüşlerin çoğunun, merkeze iletilmediği tahmin edilmektedir. Oysa ki modülümüz ile araştırmalarınızı, kiosk veya tabletler üzerinden yapacağınız için böyle olumsuzluklarla karşılaşmaz, personellerin (anketörlerin) inisiyatif kullanmalarını engellersiniz.
Az Personelle Maksimum Verim Sağlar
Mevcut sisteminize göre çok daha az sayıda personelle, çok daha az zamanda, çok daha fazla iş yaparsınız. Böylece, personellerinizin motivasyonunu artırır, daha verimli ve üretken akılla çalışmalarını sağlarsınız.
Yerli Yazılımdır
%100 Türk sermayesi ve %100 Türk mühendisleriyle üretilen Rexum QAS’ın “mutfağı” yanı başınızdadır. Programla alakalı, gelişime açık her isteğinizin, çok daha ucuz bir şekilde, çok daha kısa sürede değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması avantajına kavuşursunuz.
Doğa Dostudur
"Sosyal İnovasyon" bilinciyle geliştirdiğimiz uygulamalarımız sayesinde, araştırmalarınızın hiçbirinde kırtasiye malzemesi kullanmaz, doğa dostu olur, kurumunuzu gereksiz arşiv ve kırtasiye maliyetlerinden kurtarırsınız.
Kendi Kendini Amorti Eder
Gizli işsizliği engelleyip, arşiv, kırtasiye, işgücü ve zaman maliyetlerinden tasarruf sağlayarak, yaptığınız yatırımı, çok kısa bir sürede amorti edersiniz. Ayrıca, Rexum QAS kullandığınız her yıl, yapacağınız tasarruf kadar, kurumunuza kazanç sağlamış olursunuz. Unutmayınız, harcamadığınız nakit, kazanılmış bir gelirdir.

Kağıt formlar devrini kapatmak, dijital olarak araştırmak için, markanızı daha etkin yönetmek, sağlıklı ve nitelikli büyümek için…

Güçlü Özelliklerimiz

Modül, sunucularınıza kurulur ve sadece sizin yönetiminizle hareket eder. Onunla, mobil cihazların sisteme tanımlanması, araştırma sorularının oluşturulması, sorulara puanlar belirlenmesi, yapılacak araştırma şekillerine göre, çeşit çeşit dijital araştırma formlarının oluşturulması ve yayınlanması, araştırmaların objektif bir şekilde yapılması ve araştırma sonuçlarının raporlanması gibi birçok işi, sadece birkaç tuş yardımıyla yaparsınız. Ek yazılımlara ihtiyaç duymadan, tüm anket & araştırma faaliyetleriyle dijital port özelliği sayesinde tanıtım, bilgilendirme ve reklam yayınlarını etkin bir şekilde tek merkezden organize eder ve yönetirsiniz. İşte güçlü özelliklerimiz;

Anket Yapma
Çeşitli tarzda ve sınırsız sayıda anketler düzenler, sorularınıza resim ve video görselleri ekleyebilirsiniz.
Şikâyet & Öneri Toplama
Anlık olarak şikâyet ve öneri toplar, katılımcı verilerini “real-time” yönetir, çözümlerinizle ilgili memnuniyet bildirimleri yapmalarını sağlarsınız.
Display Pazar Araştırmaları Yapma
Mal veya hizmetlerinizle ilgili fiyat, raf ve sergi payı gibi detaylı “display” araştırmalar yapabilirsiniz.
Risk, Verimlilik & Uygunluk Ölçümü
Her atılım ve işleminizle ilgili risk, verimlilik ve uygunluk skorları hesaplayan araştırmalar yapabilirsiniz.
Reklam & Tanıtım Yapma
Tablet, kiosk, akıllı TV ve akıllı ekran gibi cihazlarınızı “dijital port” olarak kullanır, bunları merkezden yöneterek tüm cihazlarda aynı veya farklı cihazlarda farklı reklamlar veya tanıtımlar yayınlayabilirsiniz
Online & Offline Kullanım
Dijital ortamda hem online hem de offline kullanarak, internetin olmadığı alanlar, bodrum katlar, AVM’ler ve wi-fi bağlantısından uzaklaşmak zorunda kalınan her yerde, araştırmalarınızı sürdürebilir, şikâyet ve öneri almaya devam eder, reklam ve tanıtım görselleri yayınlayabilirsiniz.
Mobil & Kiosk Kullanım
Tabletlerinizi hem mobil olarak hem de kiosk olarak çalıştırabilirsiniz. Aynı zamanda, standart kiosk cihazlar da kullanabilirsiniz. Ayrıca, tüm cihazlarınızı, isterseniz merkezden, isterseniz cihazdan yönetebilirsiniz.
Lokasyon Belirleme
Tüm araştırma sonuçlarınız ile şikâyet ve öneriler, GPS bilgileriyle birlikte veri tabanınıza kaydolur. Bu sayede sizler, verilerin hangi lokasyondan geldiğini, Google Maps üzerinden görüntüleyerek, araştırmalarınızın doğru yerlerde yapılıp yapılmadığını görür, gerçekte yapılıp yapılmadığı hakkında tahminlerde bulunabilirsiniz.
Her Dilde Yayın & Katılım
Türkçe hazırlayacağınız anket & araştırma formlarının yabancı dil karşılıklarını, sıkıştırmadan, sınırsız sayıda, istediğiniz her dilde yayınlar ve istediğiniz her dilde şikâyet ve öneri alırsınız.
Bilgi Güvenliği
Rexum QAS, gizliliği ön planda tutar, kurumunuzun sunucusuna kurulur ve sadece sizin yönetiminizle hareket eder. Kendi kadronuzla veya ajans gibi bir aracı kurum vasıtasıyla yaptığınız, olumlu olumsuz tüm araştırma sonuçları, kanıtlarıyla birlikte, anında, güvenli veri akışıyla, merkeziniz veri tabanına düşer ve yetki verdikleriniz dışında kimse tarafından görüntülenemez.
Güvenli Veri Akışı
Araştırma faaliyetlerini yapacağınız her cihaz, merkezde, sizler tarafından kaydedilen yani, sistem tarafından tanınan cihazlardır. Sisteme başka bir cihazla veri aktarımı yapılamaz. Bu nedenle, sahadan gönderilen veriler, güvenli bir şekilde merkeze aktarılır ve mobil cihazlarda bırakılmaz.
Sağlık Sektöründe Rahat Kullanım
Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerine uygun şekilde memnuniyet verilerinin toplandığı, toplanan verilerle ilgili kotaların izlendiği ve sonuçların zahmetsizce alındığı, ADSM, poliklinik ve hastane gibi, sağlık sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için özel geliştirilmiş benzersiz ek uygulamalara da sahip olursunuz.
Detaylı Raporlama
Sahadan veriler gönderildiği anda, çapraz kıyas raporlar da dahil olmak üzere, skor ve puanlamaların da yer aldığı birçok rapora, tek tuşla ulaşırsınız. Aldığınız tüm raporları, kolay bir şekilde, program içerisinden, yetkili kişilere gönderebilirsiniz. Saatler, günler hatta aylar süren hesaplama zorluğu ve zahmetinden kurtulup, yoğun raporlama süreçleriyle uğraşmaz, etkin iş geliştirme sürecine odaklanırsınız.
Display Raporlama
Ürünlerinizin fiyat, raf ve sergi payı araştırmalarıyla ilgili sonuçları analiz etmenize imkân sağlayan, kurumunuza özel tasarlanabilen raporlara sahip olursunuz.
Nitelikli Arşiv Oluşturma
Teknolojinin getirmiş olduğu avantajları en etkin şekilde kullanır, anında ulaşabileceğiniz ve sebep sonuç ilişkisini koruyan, düzenli, nitelikli ve kronolojik bir arşiv oluşturursunuz.
Kolay Entegrasyon
Modül, ERP, CRM ve IK gibi profesyonel yönetim sistemlerine kolayca entegre edilebildiğinden, bu sistemlerle veri alış-verişi yapabilirsiniz.

Pazarı sürekli takip etmek, memnuniyeti anlık izlemek için, dijital port olarak kullanıp, bedava tanıtımlar yapmak için…

Kullanıcı Arayüzleri

RC Analiz - Yönetici Arayüzü

1 - Masaüstü Arayüzü: Soruların ve formların hazırlanıp, dijital port yayın planlarının yapıldığı, güvenli veri akışıyla gelen sonuçların toplandığı, detaylı, genel ve çapraz kıyas raporların alındığı arayüzdür.

2 - Rexummobile Mobil Arayüzü: Her türlü araştırmanın, online veya offline olarak yürütüldüğü, sonuçların, anında, otomatik olarak, güvenli veri akışıyla merkeze gönderildiği, böylelikle, merkezle saha arasındaki iletişimin hızlandırılmasının sağlandığı arayüzdür. Bu arayüzle, araştırmalarınızda kâğıt formlar kullanmayacağınız için, sonuçların, yetkisiz kişiler tarafından görüntülenme olasılıklarını engelleyerek, bilgi mahremiyetini korumuş olursunuz. Ayrıca, uygulamamızı, kiosk veya stantlardaki, cihaz veya tabletlerde kullandığınızda, reklam, tanıtım ve bilgilendirme yapabilme ayrıcalığını yaşarsınız.

3 - RexumCeo Mobil Arayüzü: Yönetim kurulu üyeleri, müdürler ve ortaklar gibi, bilgilendirilmesi gereken, şirketle üst düzey ilişkili her kişi, kendilerine özel geliştirdiğimiz bu mobil uygulamamızı kullanarak, araştırmalarınızın sonuçlarıyla alakalı tüm raporları, dünyanın her yerinden görüntüleme, inceleme ve bunları çapraz şekilde kıyaslama imkânına kavuşur. Böylece, araştırma sürecinin daha şeffaf ve optimum yürütülmesini, ayrıca, hiçbir ek çalışma yapmadan ve hiç zaman kaybetmeden bu kişilerin, araştırma faaliyetlerinizle ilgili tüm detay ve özet raporlara, anında ulaşmalarını sağlayarak, sırf bu iş için harcadığınız zamandan tasarruf sağlarsınız.

4 - Web Arayüzü: SMS veya mail yoluyla gönderdiğiniz linkler üzerinden araştırmaların yapıldığı, bunun yanında, şikâyet veya önerilerle ilgili aksiyonların düzenlediği ve "real-time" cevap vermek için, personel veya hedef kitlenizin kullandığı arayüzdür.

Günümüz rekabet koşullarında varlığınızı sürdürebilmeniz için, rakiplerinizi sürekli takip etmeniz, ürün, fiyat, raf ve sergi payı gibi pazar araştırmalarıyla tüketici alışkanlıkları, risk ve uygunluk ölçme gibi faaliyetleri sürekli yapmanız gerekecektir. Aynı zamanda, personellerinizle hedef kitlenizin memnuniyetlerini ölçüp, onların öneri ve şikâyetlerini öğrenmeniz, tespit ettiğiniz olumsuzlukları aksiyonlar yaparak düzeltmeniz de elzemdir. Ayrıca tüm bu çalışmaları, anlık, etkin ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir. Böylece, bu şekilde çalışmalar yapıldığını bilen bir kadronun, çalıştığı kurumun hizmet kalitesini artıracağı da unutulmamalıdır. Fakat, yapacağınız bu çalışmaların, mevcut iş yüklerini artıracağı muhakkaktır. İş yükünün artması, bir müddet sonra, çalışmalarınızın, sadece prosedür tamamlanması için yapılmasına neden olacak, bu sıradanlaşan davranış nedeniyle, bu çalışmalar, gerçekte amacına ulaşamayacaktır. İşte Rexum QAS Mobil Analiz Modülü, bu zahmetli iş yükünü ortadan kaldırmak için geliştirilmiştir. Onunla, araştırmalar yapmak, şikâyetler ve öneriler toplamak, çapraz kıyas raporlar dahil onlarca rapor almak, artık çok kolay. Tüm bunların yanında, dijital port özelliği sayesinde, reklam, tanıtım ve bilgilendirme görselleri yayınlayarak, kurumunuza ek gelir sağlayabileceğinizi de sakın unutmayın.

Rexum QAS

Araştırmalarınızı Kağıtsız Ortamda, Mobil Teknolojiyle Sürdürün !!!